QINGDAO LANDPOWER MASINAD CO., LTD

Juhtiv ettevõte eriarsti tarnida Hiina veoauto varuosad

Kodu > Teadmised > Sisu
Ühendatud veoauto eksport Sõltumatu innovatsiooni vastupidine mõju mitmekordistamine
- Jun 02, 2018 -

Ülemaailmsete turgude laienemine on olnud Hiina autode hinna suur probleem. Ühistransport koos oma kõrgekvaliteediliste toodetega, autode ekspordistrateegiline välimus on üsna tõhus. Hiina uue raskeveokite kaubamärgina koos veoautoga algas küll hilja, kuid jõud on puidust värv, välismaal saavutasid suurepärased tulemused.

Kuna ühine veoauto asutati 2009. aasta märtsis, algas nullist, alates ebaküpsetest kuni küpseni ainult 6 aastaks. Tänane ühine veok, mille uuenduslik tehnoloogia ja tahke tootmisbaas on kodus ja välismaal, et võita hea maine. Eriti märkimisväärse ülemaailmse ekspordi realiseerimisel on tööstuse kasv olnud korduvalt edenenud, näidates head arengusuunda.

Kontrariiklik välismaiste ekspordimahud tegi muljetavaldava rekordi

Alates 2013. aastast hakkas Hiina auto eksport hakkama aeglustuma nõudluse vähenemise tõttu arenevatel turgudel. Ja 2015. aastal on Hiina autotööstus väga eriline aasta. Vastavalt autotööstuse ühingu poolt avaldatud värskeimatele andmetele kasvas kaubik müük 1767200 ja 1754700 ehk ligi 14,86% ja 14,41% 2015. aasta esimesel poolel, kasvas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes märkimisväärselt.

Kogu kommertsveoki müügi näol oli julgelt välisturgudel olukord, mis oli koos veoautoga koos ilma hirmuta. Selle aasta juuli lõpuks suurenes ülemeremaade ekspordimüüjate ühine veoauto üle 200%. Üldine turutulemus halvas olukorras koos veoauto esimese poolega on vastuolus saavutanud rekordilise taseme. Müügiturg, mis oli suunatud Kagu-Aasia, Kesk-Aasias, Aafrikas, Kesk- ja Lõuna-Ameerikas, Venemaal ja muudes Ühendkuningriigi ekspordipiirkondades ülemaailmsel ekspordil, sai rahuldava vastuse. Ülemaailmse ekspordi 2015. aasta ühine veoautode müügieesmärk on saavutada eelmisel aastal 100% kasvu. Esimese poolaasta tulemustest ei ole eesmärki raske saavutada, võib-olla rohkem põrandal.

Selge eneseteadvuse suurepärased tulemused

Ühise veoauto silmapaistva müügitegevuse taga on higi ja pulk. Uue raskeveokite platvormi sõltumatu uurimis- ja arendustegevus ning maailma suurte veoautode sünkroniseerimise põhiprotsess on ühiste veoautodega kvaliteetsete toodete eeldus. Autonoomne veoauto tehnoloogiaplatvorm on ühine veoauto platvorm ka esimene tõeline tähendus. Pidev innovatsioonitehnoloogia koos karastatud tootmisega koos veoautomaadiga on intelligentsed, tõhusad, ohutud ja mugavamad omadused igas vanuses sügavad välismaised kliendid.

Kallur traktor

Ühe veoauto ülemereterritooriumide eksporditavad tooted on peamiselt tipptasemel logistika ja transpordivahendid, ohtlike kaupade veod, maanteetranspordi ja masinaehitusega sõidukid, sealhulgas diislikütus, veeldatud maagaasi ja CNG kütusetraktor, kallur, segisti veok, veoauto jne. Kõrge kütusesäästuga tooted, head ohutustaset, parem manööverdusvõime, intelligentne juhtimine ja sõitjate mugavus ning populaarne välismaal turg. Siin tuleb mainida ka ühist masina kohandatud disaini: kõrgtasemel turul on koos veoautodega saadaval valikulised tippkvaliteetseadised. Näiteks võib sõiduk valida ESC / HSA / ECAS / ADR / RETARDER / TPMS konfiguratsiooni.

Kuigi ülemere turg ei toimi hästi, kuid ühine veoauto seda ei andnud, vaid et neil oleks selge arusaam nende endi olemasolust. Ühe veoauto rahvusvahelise osakonna Qi Xu intervjuus China Economic Net ütles: Hiina raskeveokite tehnoloogia, sealhulgas raskeveokite tehnoloogia koos veoauto, tegelikult ja on olemas teatud lõhe Euroopas ja Ameerika Ühendriikides arenenud veoauto tehnoloogia tasemel, kuid me usun, et sõltumatute uurimis- ja arendustegevustega tegeleb Hiina raskeveokiga tegelevate ettevõtetega edasiminek, tuleviku kaubamärgiga Hiina raskeveokitoodete kindlasti aktsepteerib üha enam välisturg.

Seostuv mõju poliitika kohaselt ühesuunaline

"Mööda teed" on Hiina praegune uus rahvusvaheline strateegiline otsustusprotsess. Kuna Hiina käivitas ja viis "mööda teed", annab see Hiina majandus- ja autotööstusele "väljapääsu", et tuua mitu võimalust. Sellise tohutu poliitilise taustal on Hiina kaubanduslikul sõidukil "läheb välja" hea eeldus. Paljud sisemaised autode hinnad on strateegilise paigutuse tegemise suunas, et veelgi suurendada Hiina markeeringute konkurentsivõimet maailmas.

Ameerika veoauto 2015 aasta välise laienemise "teel", et viia läbi lähedal riigi välisinvesteeringuid tuulevarras, tugevdada asjaomaste välismaiste turgude jõupingutusi laiendada. Ühistransport, mis on teeninud hea maine välisturgudele, jätkab riikliku poliitika toetamist. Hiina majanduslik "uus normaalne" annab Hiina autotööstusele väljakutsed ja võimalused. Raske täita, auto välja õigel ajal.

Ülemaailmsete turgude laienemine on olnud Hiina autode hinna suur probleem. Ühistransport koos oma kõrgekvaliteediliste toodetega, autode ekspordistrateegiline välimus on üsna tõhus. Hiina uue raskeveokite kaubamärgina koos veoautoga algas küll hilja, kuid jõud on puidust värv, välismaal saavutasid suurepärased tulemused. Uus tavaline autotööstus ei mõjuta Hiina autotööstust, kes ei kavatse seda teha. Teine aken Hiina kommertsveok avab ülemere turg.